Konkurs Recytatorski pt.: “Kto ty jesteś? Polak mały”

Dnia 24.10.2018 r. w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury  odbył się Konkurs Recytatorski pt.: „Kto ty jesteś? Polak mały!” organizowany przez Gminne Przedszkole Publiczne w Poroninie. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli z powiatu tatrzańskiego. Przedszkolaki recytowały wiersze polskich autorów o tematyce patriotycznej.

Julia Nawalaniec z grupy Starszaków wystąpiła w kategorii wiekowej dzieci 6-letnich recytując wiersz Władysława Bełzy pt.: „Modlitwa polskiego dziewczęcia”.  Zajęła II miejsce.

Z grupy Starszaków przedszkole reprezentowała również Karolina Zalińska, która przedstawiła wiersz W. Chotomskiej pt.: Twój dom” i zajęła I miejsce w grupie dzieci 5-letnich.

Wiktoria Radoń, która uczęszcza do Średniaków deklamowała wiersz Cz. Janczarskiego pt.: „Piękna jest nasza ziemia” . Wszystkie dziewczynki  otrzymały dyplomy oraz drobne upominki. Serdecznie gratulujemy im sukcesu.